Manisa Böcek Ev İlaçlama

Manisa İlaçlama

Kokusuz ilaçlama yapılırken ya da ilaçlama işlemi tamamlandıktan sonra evden yanı sıra iş yerlerinden ayrılma işlemini gerektirmemektedir. Sadece kokulu Manisa ilaçlama gerçekleştirme işlemi yapılırsa ilaçlanan alanı 2 ya da 3 saat kadar evden çıkıp kapalı tutulması gerekmektedir. Daha sonra pençeleri açıp 1 ya da 2 saat havalandırma işleminin tamamlanması gerekmektedir. Havalandırırken mutlaka mekan içerisindekiler dışarıda beklemelidir. İçeride beklenirse içeride birikmiş olan zehirli hava mekan içerisindekileri zehirleyebilmektedir. Jel ilaçlama biraz daha rahat olmaktadır.

Kokulu ilaçlama işlemi gerçekleştiren firmalar ilaçlama maskeleri kullanmaktadır. Mekan sahipleri mutlaka ilaçlama şirketi Manisa uygulaması gerçekleştirilirken mekan içerisinde olmamalıdır. Ev ya da iş yerleri ilaçlanırken mekan sahipleri daire kapısında beklemelidir. İlaçlama işlemlerinde haşereler koku teması ile yani nefes alarak ölmesinden dolayı tüm kapılar pencereler kapatılmalıdır. Kokulu ilaçlama işlemi gerçekleştirildikten sonra ilaçlanan alan 2 ya da 4 saat kapalı kalmalı daha sonra içeriye girip hiç nefes alınmadan pencereler açılmalıdır. Hava girişinin engellenmesi için perdeler tamamen kenara çekilmeli 1-2 saat havalandırılarak ilaçlanan mekan havalanırken mekan sahipleri dışarıda beklemelidir.

Ev İlaçlama Manisa

manisa böcek fare ilaçlama

İlaç karışımları Ev ilaçlama Manisa ziraat mühendisleri tarafından hazırlanarak ekiplere teslim edilmelidir. Kokulu böcek ilaçlama cam sil sprey suyu püskürtüldüğü üzere POMPA ile ya da duman sis halinde ilaçlama motoru ile gerçekleştirilmektedir. Mutfaktaki açık olarak bulunan yiyecek ya da gıdaların üzeri kapatılmalı ya da oradan alınmalıdır. Mutfak ekipmanlarının mutlaka kaldırılması gerekmektedir. Açık balkon bulunuyorsa gıda ve tabak gibi malzemeleri o alanlara almak mümkündür. Kokulu ilaçlama işlemi tamamlandıktan sonra ilaçlanan mekan 2 ya da 4 kez kapalı tutulmalıdır. Daha sonra içeriye girildiğinde hiç nefes almadan tüm pencereler açılmalıdır. Perdeler tüller tamamıyla kenara çekilmelidir. 1 ya da 2 saat havalandırma işlemi tamamlandıktan sonra masa ve mutfakta fayans üzeri sabunla ya da sıcak suyla silinmelidir.

Apartman İlaçlama Manisa

Sıvı ilaçlamalarda açıkta gıda bırakılmamalı ve mutfak içerisinde tencere gibi eşyaların toplanıp üzerinin kapatılması ya da kullanılmadan önce mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Sıvı ilaçlama işlemi kokulu yanı sıra kokusuz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Uygulaması havalı pompa ya da el motoru ile yapılmaktadır. Kokulu ilaçlama işlemlerinde ilaçlama yapılan Apartman ilaçlama Manisa kapı ya da pencerelerin kapalı kalması gerekmektedir. Uygulama sonrasında ilaçlama işleminde mekanın terk edilmesine gerek kalmamaktadır. Kokulu ilaçlama sonrası mekanlar havalandırdıktan sonra gözle görülebilir yerlerde ıslak temizlik gerçekleştirilebilmektedir.

Gözle görülmeyen alanlarda ise 15 gün sonra ıslak temizlik işlemi tamamlanabilmektedir. Genel temizlik 15 gün sonra yapılmasının sebebi yumurtalardan çıkacak haşereler için ilacın kalıcılığını sağlamaktadır. Jel uygulamasında ise ilaçlama sonrası herhangi bir temizlik yapılmasına gerek kalmamaktadır. Kokulu ilaçlama tüm haşere türleri üzerinde etki göstermektedir. Fakat uygulama öncesinde yapılması gereken hazırlıkların ya da riskinin fazla olmasından kaynaklı olmaktadır. Bu uygulamanın yerine herhangi bir hazırlığa gerek duyulmadan en az riskli kokusuz sıvı uygulamalarını ya da jel daha sıklıkla önerilmektedir.

Böcek İlaçlama Manisa

Bu ilaçlama işleminde evcil hayvanların uzak tutulması gerekmektedir. Bitkiler ve evcil hayvanlara zarar vermese de kokulu uygulamalar da evcil hayvanların 2 ya da 3 saat dışarıya çıkartılması gerekmektedir. Her böceğin etkilenebilmesi için ilk olarak yeterli dozda ilaç bünyesine alınması gerekmektedir. İlacın haşere tarafından deri ve oral yolu ile de tüketilmesi gerekmektedir. Bazı zamanlar uygulamadan sonra yoğun haşere hareketliliği görülebilmektedir. Bunun sebebi ise böcek ilaçlama Manisa firmasının uyguladığı işleme maruz kalan haşerelerin sinir sistemleri etkilenmesinden dolayı ilaç kalıntısından uzaklaşıyor olmasıdır.

TIKLA HEMEN ARA